Nyhedsarkiv

Stine og Erling – valgt til årets crew!

Stine og Erling – valgt til årets crew!

Denne vandrepokal fra Circus Balloon Club, tildeles hvert år til et crewmedlem som gør en lidt større indsats end alle de andre 😊

I år (2020) gik den til Erling og Stine (de hænger sammen som ærtehalm) med nedenstående begrundelse:

”Begge engagerer sig i fælles samhørighed i ballonsporten og stiller sig altid velvilligt til rådighed for at hjælpe med klubbens aktiviteter og som crew på tværs af klubbens medlemmer. De støtter med Facebook-opslag og som uundværlige hjælpere ved DM Ingen opgaver er for store eller små. De får lavet møbler og mundbind i stof med luftballoner og udstråler en begejstring/et smittende humør, som er et stort aktiv for klubben.”

Det er første gang et par modtager Ankermanden og det føles helt naturligt i netop denne situation. Fra alle øvrige medlemmer af Verdens sjoveste ballonklub skal der lyde et stort tillykke med valget. 

Michael Hesselvig
Luftskipper/formand CIRCUS BALLOON CLUB

Leave a Reply

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

three × three =